Zasady wydawania pieniędzy


Jak wspomniałem w poprzednim wpisie (Do czego służą ludzie?) mam kilka żarówek, które świecą bez awarii od 11 lat. Przyczyną tego jest fakt, że świecą na maksimum 50-75% mocy znamionowej. To przykład generalnej zasady, jaką powinniśmy się kierować w wydawaniu pieniędzy. Na podstawie zdobytej wiedzy i własnych przemyśleń polecam by żyć na 80% swoich możliwości finansowych:

  1. wydawaj mniej niż zarabiasz, zaoszczędzone pieniądze inwestuj, by jak móc przejść na własną emeryturę, bez oglądania się na państwo – tu polecam mój wpis http://bezemerytury.pl/optymalne-inwestycje-dla-nieprofesjonalistow
  2. nie kupuj na kredyt żadnych przedmiotów – przedmioty są jak świecidełka dla pradawnych indian – cieszą chwilę, ale szczęścia nie dają – pamiętaj, że jeśli ze swojej pensji, po koniecznych opłatach na tzw „normalne życie”, zostaje ci np. 200zł miesięcznie, to kupno nowego telewizora czy telefonu oznacza, że pracujesz na niego cały rok! Warto?
  3. jak tylko możesz, unikaj płacenia podatków (legalnie oczywiście). Rząd najlepiej potrafi zmarnować twoje pieniądze. Tu polecam moje opracowanie – Jak płacić tylko 9% podatku?.
  4. zamiast zaciągać kredyt hipoteczny na 30 lat – wynajmuj cudze mieszkanie. Nie dość, że wychodzi taniej (obecnie jest ogromny wybór takich mieszkań – inwestorzy liczyli na duże zyski, a teraz nikt ich nie chce kupić, więc wynajmują za półdarmo), to zyskujesz wolność i niezależność – jak stracisz pracę, lub zechcesz wjechać, mozesz szybko zmienić mieszkanie na tańsze, w innym mieście/kraju.

Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na stronę z Poradnikami.


Jeden komentarz

  1. ; Hosting pisze:

    Bardzo dobry artykul. Ja bym jeszcze dodal, ze jak sie wyksztalci odpowiednia dyscypline przy niskich zarobkach, a potem przy zwiekszeniu pensji sie ja utrzyma w ryzach to bedzie dobrze. Na swoim przykladzie moge, powiedziec, ze nie oszalalem dzieki podwyzce i nadal stosuje te same zasady, co wczesniej.

Zostaw komentarz