Czy warto kupić system transakcyjny?


Jak się zwykle oferuje system transakcyjny

Po tym, jak po dwóch latach publikacji sygnałów on-line przez mój automat, wykazałem, że można stworzyć taki automat, który będzie zarabiał w długim terminie, zadano mi ciekawe pytanie:

„A czy możesz wrzucić wynik testu za te dwa lata gdyby trzymać się jednych parametrów cały czas?”

Wyobraziłem sobie sytuację, gdy ktoś kupuje pięknie opisany i rozreklamowany system i ufając jego wynikom gra na jego sygnały przez te kolejne dwa lata. Zróbmy zatem symulację takiego scenariusza.

System Milionera

Mój system zrobi z Ciebie milionera po dwóch latach. Nie żartuję, mogę to nawet udowodnić. Poniżej wyniki mojego systemu za ostatnie dwa lata. Przyjąłem, że dwa lata temu zainwestowałbyś 100.000zł i cały czas grałbyś 20 kontraktami.


Zobacz system milionera opt 2 lata wyniki - Czy warto kupić system transakcyjny?

System Milionera – wyniki za ostatnie dwa lata

A tutaj wykres krzywej kapitału i jego obsunięcia (Drawdown)

Zobacz system milionera opt 2 lata kapital - Czy warto kupić system transakcyjny?

System Milionera – krzywa kapitału za ostatnie dwa lata

Zobacz system milionera opt 2 lata obsuniecie - Czy warto kupić system transakcyjny?

System Milionera – obsunięcie kapitału za ostatnie dwa lata


Gdzie jest haczyk
Wszystko pokazane wyżej jest prawdą, mój System Milionera osiągnąłby takie wyniki za ostatnie dwa lata. Pod jednym warunkiem…. że te dwa lata temu wpisałbym mu takie optymalne wartości parametrów, najlepszy ich zestaw.

Dziś łatwo stwierdzić, że najlepsze wyniki historyczne byłyby np. przy średniej 15-okresowej, a nie 14-okresowej. Dlatego możemy podać systemowi takie najlepsze parametry i na danych historycznych zrobić takie statystyki jak powyżej. Wszystko prawdziwe, bez oszustwa, ale i bez szans na ich powtórzenie w przyszłości…

Ile mógłbyś zarobić inwestując Systemem Milionera

Przyjmijmy sytuację, że kupiłeś ode mnie dwa lata temu System Milionera. Przekonałem Cię wyżej pokazanymi, rzetelnymi danymi za poprzednie dwa lata i moim urokiem osobistym 🙂

Ufny w bliskie wzbogacenie, mógłbyś przez kolejne dwa lata grać tym systemem, licząc, że też zarobisz przynajmniej te pół miliona. Poniżej taka właśnie sytuacja – gramy przez dwa lata systemem, jakiego parametry zoptymalizowano na próbce ostatnich dwóch miesięcy (ja właśnie tak to robię, o czym napiszę dalej). Twoje rzeczywiste wyniki przez te dwa lata wyglądałyby następująco:


Zobacz system milionera opt 2 miesiace wyniki - Czy warto kupić system transakcyjny?

System Milionera – wyniki pasywne za ostatnie dwa lata


Zobacz system milionera opt 2 miesiace kapital - Czy warto kupić system transakcyjny?

System Milionera – krzywa kapitału za ostatnie dwa lata pasywnie

Zobacz system milionera opt 2 miesiace obsuniecie - Czy warto kupić system transakcyjny?

System Milionera – obsunięcie kapitału za ostatnie dwa lata pasywnie


Dlaczego nie zarobiłeś miliona

Wynik – ze stu tyś system przez 2 lata zarobił 227 tyś. Zatem zysk 227%, co daje 81% rocznie. Całkiem nieźle, aż jestem zaskoczony. Ok, zrobić przez dwa lata 337tyś z pierwszych 100tyś to piękna sprawa, nie straciłeś, więc nie masz pretensji do sprzedawcy systemu. Ale dlaczego nie zarobiłeś miliona, przecież to był ten sam system?

Ano właśnie – bo parametry systemu trzeba co jakiś czas optymalizować, czyli dopasowywać do zmieniającej się sytuacji na rynku. Są różne podejścia do tego – jedni mają wewnątrz systemu warianty na rynek rosnący, spadkowy i płaski, inni (tak jak ja) optymalizują często system za ostatni okres (ja co tydzień za ostatnie dwa miesiące). Zatem jeśli kupisz system bez jego regularnej optymalizacji – możesz liczyć na umiarkowane, ale nieoptymalne zyski. No i to obsunięcie kapitału… Mało kto by to wytrzymał.

Zatem jak będziesz rozważał zakup systemu transakcyjnego – zwróć uwagę, jak jest on skonstruowany – czy sam się dostosowuje do koniunktury (niezwykle rzadko spotykane na świecie), czy też wymaga optymalizacji.


Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na stronę z Poradnikami.


Zostaw komentarz