Inwestowanie w kontrakty – wyniki systemu po miesiącu
Trwa test praktyczny systemu transakcyjnego, jaki opisuję od kilku tygodni. Minął właśnie miesiąc (dokładniej cztery tygodnie realnych transakcji).
W tym czasie zawarły się (jak fo fajnie brzmi – coś je zawarło 🙂 ) dwadzieścia transakcji (ostania jeszcze otwarta).
Jak widać z tabeli, różowo nie jest (choć kolor mógłby to sugerować…). Finalny wynik to -40zł, choć jeszce kilka dni temu było to -1146zł (23%), co najlepiej prezentuje wykres kapitału.
Największa strata przekroczyła trochę największą stratę z testów teoretycznych (jakie opisałem na bezemerytury.pl/jak-testowac-system-transakcyjny).
Dlaczego szło tak źle? Pewnym wytłumaczeniem może być fak, że pierwszy sygnał wynikał z przejścia na nową serię kontraktów, po większym wzroście (na starej serii już był duży zarobek). Zaraz później nastąpiły trzy płskie tygodnie (z jednym ostrym wzrostem trwającym pierwszą godzinę notowań 7 kwietnia), a podczas trendu płaskiego mało który system nie traci.
Trwało też dostosowywanie systemu (stąd sygnały na wykresie nie pokrywają się z realnymi, gdyż wykres na dziś rysuje już sygnały bazujące na osatniej optymalizacji parametrów). Nie ma jednak co tłumaczyć każdego sygnału, ja je przeanalizowałem, wprowadziłem pewne zmiany, zobaczymy, co pokaże kolejny miesiąc.
Inna charakterystyka zadania jest mierzalnosc wyniku. Niektore zadania wymagaja duzo czasu, sa realizowane w zespolach lub wspolnych przedsiewzieciach. W tych okolicznosciach wyniki sa trudno mierzalne lub ocena trwa zbyt dlugo. Mierzalnosc wyniku jest negatywnie skorelowana z kontraktami opartymi na zachowaniu i pozytywnie skorelowana z kontraktami opartymi na wyniku.