Poradniki

Zobacz okladka poradnik s - Poradniki

Jak zadbać o wolność finansową?

 

Jeśli łudzisz się, że polski rząd (ten za 30-40 lat) spełni obietnice rządu dzisiejszego (nawet zapisane w ustawach) i wypłaci Ci należną za Twoją ciężką pracę emeryturę, mylisz się…

Zobacz okladka podatkek s - Poradniki

Jak płacić tylko 9% podatku dochodowego?

 

Jednym z głównych kosztów prowadzenia firmy jest wynagrodzenie jej właściciela (ew. też głównych pracowników). Jeśli przykładowo prowadzisz spółkę z o.o. to od jej zysku 10.000zł odprowadzasz 19% podatku, a następnie od wypłaconej sobie dywidendy kolejne 19%. W rezultacie z 10.000zł zostaje Ci 6561zł czyli 66%. Płacisz więc 34% podatku! A jeśli dotyczy to pracownika to z 10.000zł, jakie płaci firma zostaje mu w kieszeni tylko 5941zł, czyli opodatkowanie wynosi 41%! A gdyby tak zmniejszyć czterokrotnie wysokosć podatku – do 9%? Z każdych 10.000zł zostałoby dodatkowe 2458-3078zł. Całkowicie legalnie i uczciwie!

Zobacz okladka cesja s - Poradniki

Wzór umowy cesji polisy inwestycyjnej

 

Jeśli planujesz oszczędzanie w polisie inwestycyjnej, proponuję, być rozważył zamiast kupować nową polisę, odkupić na zasadzie cesji polisę “używaną”. Ma to wiele zalet, ale rodzi też pewne ryzyka. Możesz je poznać i zabepieczyć się przed nimi mając ten wzór umowy cesji polisy, zawierającej zabezpieczenia przed nieuczciwością jednej ze stron oraz zapisy umożliwiające pełne dysponowanie zakupioną polisą.