Moja historia z automatycznym handlem na TJS


Miałem okazję opowiedzieć o moim automacie transakcyjnym na Trading Jam Session – zapraszam do obejrzenia nagrania z tego, oraz do dyskusji w komentarzach poniżej

Uzupełniające wyniki testów

W uzupełnieniu pytania o statystyki z końca prezentacji, poniżej zamieszczam szczegłowe wyniki łączne wszystkich serii w których rysowałem linie trendu, czyli za okres 2014-09-23 – 2017-06-02.


Zobacz wykresy - Moja historia z automatycznym handlem na TJS

Automat Transakcyjny FW20 – wykresy


Zobacz wyniki - Moja historia z automatycznym handlem na TJS

Automat Transakcyjny FW20 – wyniki

Istotne wartości to:

Initial capital – kapitał początkowy 100 tys zł, gramy 20 kontraktami (co zdecydowanie odradzam, raczej 5-10 max)
Annual Return % – średnioroczny zwrot z kapitału – 130%
Total transaction costs – koszty transakcyjne – uwzględnia prowizje i poślizg – 101 tys zł.
Max. system % drawdown – największe obsunięcie kapitału – 18,62%
CAR/MaxDD – informuje, ile razy większy jest średnioroczny zysk w stosunku do maksymalnej straty – 7,04x

Zaznaczam, jak to też wskazałem w prezentacji, że są to wyniki prawdziwe, ale dotyczą przeszłości, nie ma więc żadnej gwarancji, ze takie będą też w przyszłości.

Polecam też zapis mojej rozmowy z Arturem Wiśniewskim (OkiemMaklera.com) na temat wyników i budowy systemu.


Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na stronę z Poradnikami.


13 komentarzy

 1. ; Mirek pisze:

  Witam Pana
  Obejrzałem z zainteresowaniem TJS z panskim udziałem.
  Ja również wymyślilem algorytm, tyle że na foreksie, jestem na etapie pisania programu, aczkolwiek nie jestem programistą i tu jest nieco problemów.
  Prosze o kontakt w wolnej chwili na maila i jakiś telefon do Pana.
  pozdrawiam
  Mirek

 2. ; Mateusz pisze:

  Dlaczego algorytm nie sprawuje sie dobrze na DAX/SPY ? Czy ma pan jakies przypuszczenia?

 3. ; Mariusz Szepietowski pisze:

  Na DAX zaczyna mieć już zbliżone wyniki, na innych rynkach jeszcze są one gorsze. Nie mam pomysłu, a raczej mam ich wiele, ale testy trwają bardzo długo…

 4. ; Mateusz pisze:

  Co ogranicza predkosc testów, lokalna maszyna?

 5. ; Mariusz Szepietowski pisze:

  Głównie liczba możliwych kombinacji parametrów wskaźników oraz głębokość testów Walk Forward.

 6. ; Mateusz pisze:

  nie do konca o to pytalem, testy wykonuja sie dlugo, ze wzgledu na symulacje jakie sa w nich wykonywane, te operacje przeprowadzane sa na danych, jesli te dane nie sa zaciagne z serwerow zewnetrznych tylko znajduja sie lokalnie to przypuszczam ze dlugosc testow zalezy od mocy obliczeniowej localhosta. W takim wypadku testowanie na szybszej maszynie da rezultaty szybciej, jezeli wszystko to jest prawdziwe co napisalem to oczywistym wydaje sie kupienie szybszej stacji roboczej, ale jest jeszcze rozwiazanie cloudowe i taka opcje chcialem podsunąć. Obecnie najpopularniejszym providerem cloud solutions jest amazon, w tym przypadku na szybko sprawdzilem ze EC2 to to co by moglo pomoc, nie wczytywalem sie w dokumentacje. Jesli zaś chodzi o wiarygodnosc to wystarczy poszukac/spojrzec na dole kto jest klientem w aws. Zreszta moja firma rowniez ma swoj produkt na aws.

 7. ; Mariusz Szepietowski pisze:

  Tak, oczywiście moc komputera to czynnik kluczowy, ale będzie można z tego skorzystać dopiero, jak testy Walk Forward w Amibrokerze będą obsługiwać wiele rdzeni/procesorów, co ma być na moją prośbę wkrótce dodane.

 8. ; Mateusz pisze:

  ok jeszcze mam jedno pytanie, mam w glowie pewna strategie na dax, jednak nie moge zdobyc danych intraday. Zakładam ze skoro gra Pan na 15m to również posiada Pan dostep do takich danych, w moim przypadku najlepsze bylby dane m1 ewentualnie m5. Wiec pytanie, skąd poleca Pan dane dla Dax intraday?

 9. ; Mariusz Szepietowski pisze:

  Hmm… chyba każde biuro maklerskie, które oferuje Amibroker ma też w ofercie dane do niego. Nie wszystkie walory zagraniczn eoczywiście, ale DAX raczej zawsze.

 10. ; Aleksander pisze:

  Witam. Skąd Pan czerpał wiedzę w zakresie programowania AFL? Tylko fora internetowe czy może trafił Pan na jakąś ciekawą pozycję książkową? Pozdrawiam

 11. ; Mariusz Szepietowski pisze:

  Ogólnodostępne źródła. Google, fora, support Amibrokera, własne eksperymenty.

 12. ; Maciek pisze:

  Czy jest możliwość podpięcia Pańskiego programu do giełdy kryptowalut? Jeśli na dzień dzisiejszy nie, to czy rozważał Pan taką opcję?

 13. ; Mariusz Szepietowski pisze:

  Pewnie jest, po uwzględnieniu kwestii połączeń technicznych i finansowych, da się „podpiąć” pod każdy rynek. Ale czy będzie to zarabiać? Nie rozważam obecnie kryptowalut, nie sądzę, by analiza techniczna się na tych „rynkach” sprawdziła.

Zostaw komentarz